İYİ Partili Ataş: Sayın Bakan, bu sözler yine unutulacak bir seçim vaadi mi?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının bütçesinin görüşüldüğü Meclis’te Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’a Kayseri ile ilgili sorular yönelten İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, seçim dönemi verilen, ancak seçim sonrası unutulan vaatlere dikkat çekti.

Milletvekili Dursun Ataş, “Seçim bölgem Kayseri’nin Pınarbaşı ve Sarız ilçelerine her seçim döneminde doğal gaz gelecek müjdesi verilmekte, seçim kazanıldıktan sonra ise bu sözler unutulmaktadır. Yine, seçim yaklaştı sözler verilmeye başlandı. Geçen hafta bu 2 ilçemizde belediyeler doğal gaz altyapı çalışmaları başladı diye törenler düzenledi, bir yıl içerisinde doğal gazın geleceğinin müjdesini verdi. Sayın Bakan, bu sözler yine unutulacak bir seçim vaadi midir? Bu ilçelerimize doğal gaz ne zaman gelecektir? Gelecekse taşımalı mı, yoksa boru hattıyla mı gelecektir? Eğer taşımalı verilecekse fiyat tarifesi il geneliyle aynı mı olacaktır?” dedi.

BAKAN’DAN ‘İNŞALLAH 2024’TE’ YANITI

Bakan Bayraktar, milletvekili Ataş’ın yönelttiği doğalgaz sorusuna “İnşallah 2024 yılında Pınarbaşı ve Sarız ilçelerine boru gazıyla doğalgazı götürmeyi hedefliyoruz” yanıtını verdi.

‘YAZ SAATİ UYGULAMASININ NE KADAR YARAR SAĞLADIĞI BELİRSİZ’

Çocuklarını karanlıkta okula götürmek zorunda kalan ailelerin isyanının sürdüğü yaz saati uygulaması ile yaşanan sorunlara da dikkat çeken İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Bakan Bayraktar’a “Ülkemiz 2016 yılında kalıcı yaz saati uygulamasına geçmiştir. Bu uygulamanın ne kadar fayda sağladığı ise belirsizdir. Bu anlamsız uygulamanın iptaline yönelik Bakanlığınızda bir çalışma var mıdır?” sorusunu da yöneltti.

BAKAN: PARİS’TE, BERLİN’DE PROBLEM OLMUYOR, BİZDE NEDEN OLUYOR

Milletvekili Ataş’ın yaz saati uygulaması ile ilgili sorusuna da yanıt veren Bakan Bayraktar, “Paris’te saat 08.34’te, Berlin’de yine 08:30’da güneş ağarıyor, oralarda hiçbir problem olmuyor, bizde neden problem oluyor, anlamakta güçlük çekiyorum” ifadelerini kullandı.

BAKAN: SOSYOLOJİK VE PSİKOLOJİK ANLAMDA DAHA DOĞRU

Yaz saati uygulamasının 11 kişilik uzman heyetle belirlendiğini belirten Bakan Bayraktar, “Bu heyetin içerisinde psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü uzmanları var, sosyologlar var, diğer teknik arkadaşlar var. Yaz saati uygulamasının yıl boyunca uygulanması, enerji planlaması, iktisadi kazanç, sosyolojik ve psikolojik anlamda daha doğru olacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x