Çorum’dan yüreklere dokunan hamle: 2 bin personelle İsrail boykot ediliyor

İHA

İsrail’in saldırıları sonucu adeta açık hava hapishanesine dönen Gazze, binlerce çocuğa da mezar oluyor.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına Türkiye’den tepkiler gelmeye devam ediyor.

Hem yardım gönderen hem de saldırıların durması için tepkisini koyan Türkiye, her alanda Filistinli kardeşlerinin yanında olmayı sürdürüyor.

Çorum’dan bir öncü hamle daha

Çorum Belediyesi personeli, banka ve kredi kartlarını değiştirerek İsrail’i destekleyen firmaları boykot ediyor.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hizmet-İş Sendikası Çorum Şube Başkanı Mustafa Köroğlu ve Bem-Bir-Sen Çorum Şube Başkanı Burhan Şahin’in de katıldığı açıklamayla boykot kararını duyurdu.

Yeni özelliği açıkladı

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın öncülüğünde işçi ve memur sendikalarının da desteğiyle tüm belediye personeli, Visa ve Mastercard özellikli kredi ve banka kartlarını yerli ve milli firma olan Troy ile değiştiriyor.

Filistin’de İsrail zulmünün devam ettiğini ve zulme karşı herkesin elinden geleni yapması gerektiğine vurgu yapan Başkan Aşgın, “İsrail’i ve oradaki zulmü alkışlayan Avrupa Birliği ülkelerini, Amerika’yı ve o zulme destek olan herkesi aynı şekilde büyük bir şiddetle nefrete kınamaya, günahlarını suratlarına vurmaya devam edeceğiz.” dedi.

“Başlattığımız boykot çığ gibi büyüdü”

İşgale destek olan tüm firmaların ürünlerini raflardan kaldırdık. Bu boykotumuz çığ gibi büyüdü. Türkiye’de birçok belediyemiz de daha sonra boykot açıklaması yaptı onlara da kalbi şükranlarımı teşekkürlerimi sunuyorum.

“Troy sistemi ile artık yüzde 1,5 komisyon İsrail’e akmıyor”

Visa ve Mastercard özellikli kredi kartlarından komisyon alan Bank Of America firmasının İsrail menşei bir firma olduğunu belirten Başkan Aşgın şöyle devam etti:

Bu firma, Visa ve Mastercard özellikli kredi kartları üzerinden her bir alışverişin yüzde 1,5’unu komisyon almak suretiyle adeta Siyonizm’e para akıtıyor. Dolayısıyla bu kartlarla yaptığımız her alışverişin yüzde 1,5’unu Siyonizm’e ve oradaki işgali alkışlayanlara gönderiyoruz. Devletimiz bu işe el atarak, Visa ve Mastercard’ın yerine geçecek yerli ve milli bir hamleyle bankalar arası kart merkezimiz olan Troy’u kurdu. Troy sistemi ile artık yüzde 1,5 komisyon İsrail’e akmıyor, bizim kendi bankalar arası kart merkezde kalıyor.

“Banka ve kredi kartlarının tamamını Troy ile değiştireceğiz”

Çorum Belediyesi’nde çalışan işçi ve memurların üye olduğu yetkili sendika temsilcileri ile görüşerek banka kartlarını Troy ile değiştirme kararı aldıklarını açıklayan Başkan Aşgın, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

2 bini aşkın personelimizle birlikte toplu halde banka ve kredi kartlarının tamamını Troy ile değiştireceğiz. Sendikalarımız çok kısa sürede tüm işçi ve memurlarımızın değişim taleplerini alacaklar ve toplu bir şekilde bankalara bunları ileteceğiz.

Açıklamasının ardından boykotun başlangıcını yapan Başkan Aşgın ve sendika başkanları, banka şubelerini telefonla arayarak, Visa ve Mastercard olan banka hesap kartını Troy ile değiştirilmesi talimatını verdi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x